Sevgili mehmet Ali Ünver Koç kardeşimiz 10 temmuz 2014 tarihinde aramızdan ayrıldı.

Hakka yürüdü. İnşaallah bu dünyada olduğu gibi öbür dünyadada sevenleri çok olur

Köklüce köyü derneğimizin  (Kök-der )in 51 nolu üyesiydi

Kendisi çocuk denecek yaşta 13-veya 14 yaşında istanbula gelerek her köklüceli gibi gurbetçi oldu.

Hasreti,acıyı,tüm sıkıntıları yüreğiyle bedeniyle ruhuyla sonuna kadar yaşayan bir kardeşimizdir. Çünkü hep beraber yaşadık.

Köklüce köyümüzün  o mütevazi ilk okulunda beraberca okuduk. Akıllıydı başarılı bir öğrenciydi.

Bizden bir kaç yaş küçüktü. Kendisiyle o yıllardan vefatına kadar ayrı işlerde çalışsakda yolda izde bayramlarda hep beraber olduk. Kendisini her görüşümde, ilk tazeliği ile hiç yıpranmamış taptaze arkadaşlığı  dostluğu ve iyi niyetiyle karşılaştık.

Dava adamıydı ve sağlam bir dosttu

Hiç bir gün kimseyi kırdığını görmedik. Yanlışlık karşısında dimdik dururdu.Eğilip bükülmeyen kimseye zarar vermeyen  kimsenin gönlünü kırmayan netameli bir duruşu vardı.

Cemiyetçiydi. Derneğimizin kuruluşunu sevinçle karşılamış ve kurulmasına gayret göstermişti. Önemli bir engeli yoksa mutlaka toplantılarımıza katılırdı.

İyiyi güzeli zerafeti nezaketi tercih ederdi ve temsil ederdi.

Ülkesini milletini dinini severdi . Şuurluydu:  Ben şahitim.

Hastaneye yatmadan birkaç gün önce bir nedenle iş yerimizi ziyarete gelmişti. Hasbi halden sonra  iyiyim diyerek vedalaştık ve ğitti. Şimdi düşünüyorumda , bana öyle geliyorki adeta allaha ısmarladık demeye gelmişti. Kim bilir...

Ertesi hafta hastahaneye yattı ğını duydum. Kendisi ile üç defa görüşme yaptım. Hepsindede hiç tereddüt etmeyecek şekilde iyiyim ameliyatım kolay geçecek; diye bize umut verdi. Zerre kadar tedirginliği yoktu.

Hastanede olduğu sürece oda, bizde acı çektik ama hep umutluyduk

Vefatı halinde bile yüzünde tebessüm vardı. Sanki sağlıklı iken gördüğümüz güler yüzü tekrar yüzüne yansımıştı.  Adeta beni merak etmeyin gibi bir ifadedeydi bu.

Şimdi sevgili mehmet ali Koç kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Kendisine cenabı haktan rahmet diliyoruz.Başta acılı aile efradı iyaline özellikle çocuklarına Tüm yakınlarına tüm dostlarına ve tüm köklüce köyü halkımıza sevenlerine  baş sağlığı diliyoruz.

Ömrümüz vefa ettiği sürece Kök-der olarak ve  Şahsen seni hiç unutmayacacağız.

Mekanın cennet olsun sevgili Mehmet ali ünver koç kardeşim.

 

Reşat Demircioğlu

CATALZEYTIN

FATIH