Sevgili köklüceliler;

 

 

29 kasım 2007

         Köyümüzle ilgili derneğimizi kurmuş bulunmaktayız. Derneğimizin tüzük çalışmaları ciddi bir şekilde yapılmış ve sadece iyi bir tüzük hazırlamak için yönetim kurulumuzca iki defa toplantı yapılmıştır. Güzel bir tüzük olduğuna inanıyorum. 

        Derneğimizin Adı köklüce köyü yardımlaşma derneği, kısa adı ise KÖK-DER olarak dernekler masası il müdürlüğünden 27 / 06 /  2007 tarihide onaylanmış bulunmaktadır.  Resmi  kayıt evrakları ve prosedürleri tamamlayarak yönetim kurulu kararları alarak ve görev dağılımı yaparak derneğimizin, gelir ve gider  makbuzlarının basımı, dernek mühür ve kaşesinin yapımı, dernekçe kullanılacak resmi defterlerin tasdik ettirilmesi, vergi numarası alınması, bankada dernek tüzel kişiliği adına hesap açılması  gibi prosedürleri tamamlayarak derneğimizin kuruluş aşaması tamamlanmış bulunmaktadır.

         Bu arada sitemizin ekranını süsleyen kök-der yazısının üstüne, köyümüzün camisi ve önüne de bir çınar ağacı yerleştirerek, köyümüzü en iyi temsil edeceğine inandığım bir logoyu yaptırdım. 

        02 / 12 /  2007 tarihinde ilk genel kurul toplantısı ve seçimleri yapılacaktır. Böylece derneğimizin geçici yönetim kurulu, kuruluş görevini tamamlamış, yasal prosedür olan ilk seçimlerini de yapmış ve yeni bir yönetim kurulu seçimle iş başına gelmiş olacaktır. 

        Kuruluşta görev yapan arkadaşlarımıza sizin adınıza teşekkür ederim.  

        Köklüce köyümüzün ve derneğimizin adına birde wep sayfası yaptırdım. Bu gün bir çok ilçe derneklerinin bile wep sayfası yoktur. Bu wep sayfamızı sık sık ziyaret ederek derneğimiz hakkında ve siz üyelerimiz hakkında bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca sizlerde olan haberleri de bize iletiniz sitemize yerleştirelim. Elinizde bulunan köklüce köyü ile ilgili fotoğrafları siteye yerleştirebilirsiniz. Ayrıca vefat eden veya hatıra fotoğrafı olabilecek eski resimleri de sitemize atabilirsiniz veya bize gönderin siteye biz yerleştirelim.Ayrıca siteye işyerinizin reklamını yıllığına 25 ytl ye verebilirsiniz. Buradan elde edilecek gelirler sitenin yıllık abonman ücretine harcanacak veya derneğe gelir makbuzu yazılacaktır.  

        11.11.2007 Pazar günü kahvaltılı toplantımızda 67 köklüceli arkadaşımız ve misafir dernek başkanlarımızla güzel bir toplantı yaptık. Saygı ve sevgiye dayalı nefis bir ortamda yapılan toplantı çok yararlı olmuştur. 50 ye yakın arkadaşımızın üyelik kayıtları bu toplantıda gerçekleştirilmiştir.Bu toplantıda bir miktar para toplandı ve benim nezaretimde muhasip üye yaşar Acan tarafından derneğimizin karaköy deki halk bankasının vadeli hesabına 2000 ytl parayı yatırdık. İnanıyorum ki o günkü toplantıya çeşitli nedenlerle gelemeyen köklüceli arkadaşlarımızın da gözü ve yüreği oradaydı.

         O toplantımızda çeşitli konulara temas edilerek bazı kararlar aldık..Yıllık aidatlarımızın tespiti yapıldı. Dernekçe ileride yapabileceğimiz işlerin hedefleri konuşuldu. 

         Şimdi hedefimiz 02 .12 . 2007 tarihindeki toplantıya tüm üyelerimizi ve köklücelileri bekliyoruz. Bu toplantımızda yeni üye kayıtlarımıza devam edeceğiz. Hedef tüm köklücelileri ve çevre köylerden üye olmak isteyen arkadaşlarımızı da üye yapmaktır.   

         Sevgili köklüceliler: pazar günkü toplantıya hepiniz davetlisiniz. Derneğimize sahip çıkalım. Ddaha doğrusu köyümüze sahip çıkalım. Belki aramızda şöyle diyenlerimiz olacaktır. Bana artık o köy lazım olmaz  köyden bana ne diyenlerimiz olacaktır.? Öyle bile olsa, hiç olmazsa doğduğumuz vatan topraklarımıza  karşı  olan vefa borcumuzu ödeyelim.Yapılacak çok güzel işler olduğunu hep beraber sağ olursak göreceksiniz. 

         Bu vesile ile köklüce köyü halkının  birlik ve beraberlik içinde kaynaşması, saygı ve sevgiye dayalı köklüce köyü ruhunun gelişmesi. vatan sevgisiyle bütünleşmesi dileği ve hep beraber iyi günlerde buluşmak umudu ile hepinize saygılarımı sunarım.  

Çalışmak bizden başarı allahtandır.   

Yönetim kurulu Adına: Bşk  Reşat Demircioğlu

CATALZEYTIN

FATIH